PIZA – POLECANE RESTAURACJE, KAWIARNIE, LODY

We Włoszech w tym roku sezon turystyczny zaczął się bardzo szybko, już w marcu. Turyści chcą przyjeżdżać do Toskanii, pragną zwiedzać muzea, podziwiać pejzaże i dobrze i lokalnie zjeść. Dzisiaj będzie więc praktycznie i zwięźle o potrzebach kulinarnych.

Nie ukrywam, że zwięzłość wynika z braku czasu. Ja również zaczęłam intensywnie pracować, z czego bardzo się cieszę i Wam turystom dziękuję za zaufanie! 

Piza, zachód słońca
Lungarno, Piza

Gdzie dobrze i smacznie zjeść w Pizie? Gdzie pójść na kawę i na lody? Na te pytania zaraz Wam odpowiem.

O Pizie pisałam w poprzednim artykule, jako o dobrej bazie wypadowej po Toskanii. Pragnę obalić mit, iż w Pizie jest tylko Krzywa Wieża i nic więcej. Miasto i okolice mają dużo do zaoferowania i nie zostały całkowicie przejęte przez turystykę. Piza zachowała swój charakter lokalny i studencki. Jest taniej, jest spokojniej, jest chłodniej w lecie, a morze tuż za rogiem.

PYSZNIE W PIZIE – CHARAKTERYSTYCZNE MIEJSCA

Piazza delle Vettovaglie, Piza, polecane restauracje

PIAZZA DELLE VETTOVAGLIE
Idealne miejsce na szybki posiłek czy na piwo lub tak teraz popularny Aperol Spritz. Piazza znajduje się obok jednej z głównych ulic w Pizie, Borgo Stretto. Vettovaglie czyli wiktuały, bo tutaj w przeszłości i do dzisiaj znajduje się targ żywności. Plac zachował swoisty wygląd i można na nim smacznie i tanio się stołować.
Nawiązując do tematu, zawsze jestem pod wrażeniem jak mało kosztują niektóre rzeczy w Pizie. Może to dlatego, że mieszkam w jednym z najdroższych miast we Włoszech, Florencji! Auć!

Piazza della Pera, Piza restauracje
Piza, charakterystyczny plac della Pera

PIAZZA DELLA PERA
Plac oficjalnie nazywa się Gambacorti, ale wszyscy nazywają go Pera czyli plac gruszki. Od ulicy San Martino widać kamień ofiarny Etrusków w kształcie tego owocu. (Poszukajcie…). Mieszkańcy zaczęli więc mówić: “Widzimy się pod gruszką?” I tak się przyjęła nazwa placu. Jest to najpopularniejsze miejsce w Pizie, szczególnie wieczorami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od restauracji eleganckich, do street food czy koktajli i piwa. Nie zapomnijcie tam zajrzeć!

Piazza Cairoli Piza

PIAZZA CAIROLI
Przyjemnie posiedzieć na tym placu z widokiem na Lungarno. Oddalony kilkaset metrów od ulicy przemierzanej przez turystów w kierunku Krzywej Wieży, a zupełnie tutaj spokojnie. Mimo iż na placu, kiedyś, wystawiano na publiczne ośmieszenie skazańców, dzisiaj króluje tutaj zupełnie inna atmosfera. Odbywał się tutaj również targ żywności, a obok znajdował się mały port. Na środku placu stoi natomiast kolumna ze statuą Obfitości.

Polecam kanapki, burgery i podobne w
IL MEDICEO

Piza, polecane restauracje

Niedaleko znajduje się przyjemna restauracja dla amatorów mięsiwa i potraw lokalnych:
IL CHILOMETRO TOSCANO

CAFFÈ DELL’USSERO
Kafejka w jednym z najpiękniejszych budynków w Pizie, pokrytym terracottą palazzo Agostini, cieszy się wielowiekową tradycją. Założono ją w 1775 roku, co sprawia, że jest trzecią najstarszą kawiarnią we Włoszech!
Czy nie napijecie się kawy i nie zjecie ciastka w takim miejscu? Rewelacja.

Ussero, kawiarnia w Pizie

Obok znajduje się bardzo dobra lodziarnia:
GELATERIA DE’ COLTELLI

Jeśli chodzi o lody, polecam również TUFFO 13. Znajduje się po drugiej stronie rzeki obok Palazzo Blu czyli błękitnego pałacu. Lody są tam smaczne, przygotowują smaki oryginalne, również bez mleka i są zawsze uprzejmi w obsłudze.

Quore Piza, polecane resturacje
Inne polecane miejsca w Pizie:
Smacznie i tanio na obiad?
Tylko do RISTORANTE QUORE. Atmosfera lokalna i ceny bardzo niskie. Naprawdę przyjemnie jeżeli szukacie miejsc z charakterem. Mają dużo opcji dla wegetarian.

RISTORO PISANO
Mała restauracja o tradycji rodzinnej, gdzie można zjeść smacznie i w miłej atmosferze. Jest tylko miejsce dla 30 osób, więc lepiej zarezerwować.

Zapraszam do Florencji, Pizy, Sieny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *