O MNIE


joanna czwielung
Przewodnik Florencja

Witam i bardzo mi miło, że to czytasz.
Nazywam się Joanna Czwielung i wychowałam się w urokliwym Opolu. Studiowałam romanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem zrobiłam specjalizację nauczyciela języka francuskiego.
Ale los chciał inaczej, ponieważ poznałam przystojnego Włocha i wyjechałam do Florencji, w okolicach której mieszkam od 2004 roku.
Od samego początku pracowałam w branży turystycznej, a od kilku lat jako licencjonowany przewodnik po Toskanii.
Udzielam się w języku włoskim, polskim, angielskim i francuskim.

Florencja nie od razu mnie uwiodła, na początku było mi ciężko przyzwyczaić się do tutejszych realiów, biurokracji, języka, zamieszania i korków.
Ale po kilku latach i po urodzeniu syna, „zaraziłam” się na dobre Toskanią.

Bycie przewodnikiem to nieustanne zdobywanie wiedzy i doświadczeń, odkrywanie nowych miejsc i dzielenie się tym wszystkim z turystami.

W sezonie dużo pracuję w terenie i czasu wolnego mam mniej, natomiast poza sezonem odkrywam nowe miejsca, odpoczywam i dokształcam się zawodowo i osobiście. Lubię pisać na blogu, chodzić po górach, trenować i podróżować po Włoszech.

ZWIEDZANIE FLORENCJI ZE MNĄ
Ja również początkowo byłam turystką we Florencji i nie miałam o niej zbyt dużej wiedzy. Dlatego dzisiaj łatwiej mi zrozumieć zwiedzających miasto niż ci, którzy mieszkają w nim od urodzenia. Wciąż pamiętam wrażenia podczas mojego pierwszego pobytu we Florencji i zawsze mam je na uwadze podczas pracy.

Opowiadam o sztuce i historii w sposób łatwo przyswajalny i staram się zawsze umilić czas ciekawostkami i anegdotami, które pozostają potem w pamięci. Moim celem jest właśnie przybliżenie sztuki w sposób dostępny dla każdego i rozbudzenie nią zainteresowania.

MOJA OFERTA
– Profesjonalne wizyty dla grup i osób prywatnych : wizyty piesze w centrum, wizyty w muzeach, wizyty dostosowane do potrzeb, czasu, wieku i zainteresowań.
Oprowadzam po Florencji, Sienie, San Gimignano, Lukce i Pizie.

– Wszelkie porady dla korzystających z moich usług co do parkingu, rezerwacji biletów, polecanych restauracji itp.

– Rezerwacja słuchawek dla grup.

– Ewentualna pomoc w zorganizowaniu degustacji w Toskanii.


Moja ulubiona Siena.

PISZĄ O MNIE
„Bardzo polecamy usługi pani Joanny jest profesjonala, doskonale przygotowana, pokazała nam piękno Florencji w pigułce. Zorganizowała przepiękna wycieczkę po Dolinie Chianti. Jak wrócimy do Toskanii to na pewno będziemy chcieli się z nią spotkać”

„Serdecznie polecamy zwiedzanie Florencji z panią Joanną👌Decyzja o wspólnym spacerze w tak przepięknej scenerii była strzałem w 10.Nie tylko doskonała znajomość miasta,ale też sposob przekazywania wiedzy (również dzieciom: 9,10 i 15) zasługuje na wielkie uznanie👍Przy najbliższej okazji z pewnością ponownie skorzystamy🙂”

„Joanna is a excellent guide who can provide unique information about the various stops along the tour. I enjoyed the tour very much as we walked around the central area of Florence. She’s well organized with the ability to communicate effectively. I most enjoyed her unique stories that brought to life the buildings and statues we viewed.”



NAPISZ, ZAPYTAJ, ZAREZERWUJ