BEZPŁATNE MUZEA PAŃSTWOWE W PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA

BEZPŁATNE MUZEA PAŃSTWOWE

Wraz z zakończeniem stanu wyjątkowego we Włoszech, od 1 go kwietnia wstęp do miejsc kultury: muzeów, parków archeologicznych i podobnych nie wymaga już posiadania paszportu covidowego (green passu) lub negatywnego testu.
Jak widać, nie tylko nieszczęścia ale również dobre wiadomości chodzą parami! Powracają więc bezpłatne wejścia do muzeów państwowych w pierwsze niedziele każdego miesiąca.

Kapitularz, klasztor muzeum San Marco
Klasztor San Marco

Czyli już od najbliższej niedzieli (3 go kwietnia) można wejść bezpłatnie do wszystkich muzeów państwowych we Włoszech. We Florencji są to na przykład: Galeria Uffizi, Accademia, Palazzo Pitti z Ogrodami Boboli, Kaplice Medyceuszy, Klasztor Św Marka, Bargello. Pięknie, prawda?

Oczywiście, aby uniknąć długich kolejek w niektórych miejscach, lepiej wybrać się tam wcześnie.

Należy wziąć pod uwagę, że nieliczne muzea muszą być zarezerwowane. Zaleca się sprawdzenie wybranych miejsc na tej stronie:
https://cultura.gov.it/domenicalmuseo

Natomiast poniżej znajduje się lista wszystkich włoskich muzeów państwowych, podzielonych regionalnie. Po włosku muzea państwowe to musei statali.
http://musei.beniculturali.it/en/museums

Caravaggio, Bachus, sala Uffizi
Uffizi

W niektórych miastach również musei civici, czyli muzea miejskie podejmowały tę inicjatywę. Warto sprawdzić w wybranych muzeach, zazwyczaj ta wiadomość jest podawana na pierwszej stronie przed pierwszą niedzielą miesiąca.

Ps. W muzeach jeszcze do 1 go maja obowiązuje noszenie maseczek i lepiej mieć ze sobą maseczki ffp2.

Zapraszam do Toskanii!
To będzie gorący sezon, tak czuję.

2 odpowiedzi na “BEZPŁATNE MUZEA PAŃSTWOWE W PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA”

  1. Czy w Accademii trzeba robić rezerwację czy po prostu należy przyjść jak najszybciej , żeby ominąć kolejkę? Nie mogę znaleźć informacji na stronie galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *