Muzeum UffiziUffizi czyli po włosku biura – uffici, bo taka wlaśnie byla ich początkowa funkcja, to dzisiaj jedno z najważniejszych muzeów na świecie, pozwalające nam odkryć i zrozumieć malarstwo renesansu. Jeżeli planujecie wizytę we Florencji, nie zapomnijcie o kupieniu biletów do wlaśnie tego muzeum kilka dni wcześniej, rezerwując najlepiej na oficjalnej stronie.

Zwiedzając muzeum Uffizi razem ze mną, zrozumiecie lepiej ewolucję i zmiany w malarstwie
od trzynastego do siedemnastego wieku, jakie nowinki wprowadzili geniusze tacy jak Botticelli czy Leonardo da Vinci; czym charakteryzował się ich styl i życie; plotki i ciekawostki, bo sztuka to nie tylko emocje i piękno arcydzieł ale przede wszystkim odkrycie codzienności i mentalności tamtejszych czasów, fascynujący skok w przeszość. Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia i przyśpieszone bicie serca tak jak zdarzyło się to pisarzowi Stendhalowi podczas jego wizyty we Florencji.

Wizyta trwa dwie i pół godziny, trasa wybrana przeze mnie pozwala na poznanie historii muzeum i przyjrzenie się większości arcydzieł. Istnieje możliwość zamówienia trasy tematycznej związanej z danym artystą, okresem czy też tematem, który Was najbardziej interesuje.