KAWIARNIE WE FLORENCJI – CZĘŚĆ DRUGA

Część druga mojej subiektywnej listy najciekawszych kawiarni we Florencji. Powiedzmy z charakterem, przytulnych, pięknie umeblowanych i w których napicie się kawy czy drinka jest przeżyciem estetycznym.

Pierwszą część listy znajdziecie tutaj.

kawiarnie we florencji 25hours
Restauracja 25hours hotel, piazza San Paolino

25 HOURS HOTEL
We Florencji już tak jest, żę czasami w “obskurnym” barze z nieprzyjemną obsługą zapłacisz za kawę tyle samo co w niesamowicie scenograficznym miejscu. Jak na przykład w barze, restauracji i piekarni przy hotelu 25hours za placem Santa Maria Novella.

To ostatnio moje ulubione miejsce na spokojne śniadanie i kawę. Turyści jeszcze go nie odkryli, więc nikomu nie mówcie… 🙂

Ekskluzywny hotel 25hours otworzono kilka lat temu i ma on pokoje tematyczne Boskiej Komedii Dantego czyli Piekło, Niebo i Czyściec. Na dole w przedsionku znajduje się natomiast restauracja, lounge bar, miejsce na wydarzenia i obok piekarnia-bar. Urzeka wystrój i jakość produktów. Na śniadanie w forno znajdziecie świeże pieczywo, croissanty, dobrą kawę, a na szybki obiad: deski – tagliere, sery, szynki, kanapki czy sałatki.

Obsługa jest bardzo miła i ceny nie są jakieś specjalnie wysokie, biorąc pod uwagę gdzie jesteśmy.

Na dole jest też mała sala kinowa, gdzie często wyświetlane są filmy dla wszystkich. Program znajdziecie w środku.

Informacje
Piazza San Paolino, bar otwarty od rana.
Aperitivo od 17 do 20.
Od 21 restauracja z menù à la carte.
https://www.25hours-hotels.com/it/restaurants-bars/firenze/lounge-bar

kawiarnie we florencji iginio massari
Elegancka kawiarnia we Florencji, Iginio Massari

IGINIO MASSARI
Macie ochotę na deserową kreację najwyższej jakości? Wybierzcie się do cukierni Iginio Massari niedaleko Via Tornabuoni w samym centrum eleganckiej Florencji.

Iginio Massari zaczynał karierę w latach 70 tych otwierając pierwszą cukiernię w regionie Veneto. Cukiernictwa nauczył się pod okiem specjalistów w Szwajcarii. Dzisiaj jego sława obiegła cały świat, wygrał ponad 300 konkursów cukierniczych i otworzył pasticcerie i sklepy w największych miastach włoskich.
We Florencji mamy bardzo ekskluzywną kawiarnię, gdzie możecie spróbować deserów, pralinek, czekoladek, ciastek czy produktów sezonowych np colomby wielkanocnej czy panettone przed Bożym Narodzeniem.

Informacje
Via de’ Vecchietti, 3
Otwarta codziennie od 8 do 19.30.
https://www.iginiomassari.it/pages/galleria-iginio-massari-firenze

kawiarnie florencji
Produkty gastronomiczne w barze Procacci – trufle, konfitury, composte.

PROCACCI 1885
Truflowe kanapki i prosecco lub champagne? Tylko w Procacci na Via Tornabuoni. To już prawdziwa instytucja od ponad 100 lat w mieście. Zatrzymać się na kanapkę z truflami czy ostrygi i kieliszek prosecco właśnie tutaj stanowi element bycia z Florencji.
Oprócz kawy czy drinka, Procacci oferuje rownież w porze obiadowej proste ale smakowite dania gourmet takie jak łośoś, sery, kawiar, jajka, tartare, salatki i podobne.

Informacje
Via Tornabuoni, 64R
Otwarte od 10 do 21.
https://procacci1885.it/

Szukasz przewodnika we Florencji? Napisz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *