PIESZE WYCIECZKI W TOSKANII

Masso delle Fanciulle rzeka w Toskanii
Piesze wycieczki w Toskanii z przewodnikiem.

Organizuję również wycieczki piesze po najpiękniejszych miejscach i szlakach Toskanii.
Kilka propozycji:

– Szlakiem domków i strumienia.
Trasa blisko Florencji, dostępna również w wersji dla najmłodszych. Podczas wędrówki zobaczymy małe murowane domki, używane kiedyś przez pasterzy do przechowywania serów i masła. Budowle wyglądają jak domki dla krasnali. Trasa w lesie oferuje piękne widoki, świeże powietrze i strumyk. Zależnie od szlaku możemy zobaczyć również sanktuarium maryjne.

– W puszczy Casentino po śladach Św. Franciszka.
Odwiedzimy Sanktuarium Verna, gdzie Św. Franciszek został naznaczony stygmatami i przejdziemy się szlakiem leśnym po puszczy Casentino. Trasa dostępna od maja do listopada.

– Śladami Leonarda da Vinci.
Wycieczka po miejscach, gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia Leonardo da Vinci. Na życzenie ewentualne zwiedzanie miejscowości Vinci i domu rodzinnego artysty.

– Chianti, wśród winnic i oliwek.
Prosty kilkukilometrowy szlak, który pozwoli Wam na zobaczenie z bliska regionu Chianti i winnic. Trasę można połączyć z wizytą w miejscowej winnicy i degustacją wina.

– Do ruin fortecy przez kolorowe wzgórza.
Szlak dłuższy, około 18 km, szczególnie atrakcyjny na wiosnę i jesień. Przejdziemy przez malownicze wzgórza aż do miejsca, na którym znajdują się ruiny fortecy.

– Wycieczka górska do jeziora i na szczyt Corno alle Scale.
Wycieczka trwa około 5 godzin i oferuje niesamowite widoki na dwutysięczniki Appennino Tosco-Romagnolo. Trasa dla lubiących góry i niesamowite widoki.

– Wzdłuż lazurowej rzeki.
Łatwa wycieczka dla wszystkich. Kilka kilometrów trasy wzdłuż lazurowej rzeki, w której w okresie letnim można się również wykąpać. Wodospady, ukryte groty, przejścia przez mostki.

– Wodospad i góry na pograniczu z Emilia Romagna.
Prosty szlak do malowniczego wodospadu. Wizytę można zakończyć kolacją w typowej restauracji ze świeżym makaronem i pierożkami tortelli.

– Do fortecy niedaleko Pizy.
Szlak, który prowadzi na wzgórze dominujące nad Pizą i całą okolicą, gdzie znajdują się resztki fortecy. Dla lubiących trochę wysiłku.

– Wycieczki dla osób znajdujących się nad morzem w okolicach Grosseto do dwóch pięknych plaż w Toskanii.

Organizuję wiele innych wycieczek pieszych dostosowanych do wieku, potrzeb, pory roku, z degustacją i ewentualnym zwiedzaniem okolicznych miast.

Zapraszam do kontaktu po wszelkie informacje!

P.s. Transport samochodowy trzeba mieć własny.
Do większości miejsc można dojechać tylko samochodem.


Piesze wycieczki w Toskanii z przewodnikiem.