ARTIMINO I VINCI – ŚLADAMI WINA I LEONARDA


Artimino i Vinci wizyta
Artimino i Vinci

Wycieczka śladami Leonarda da Vinci i Etrusków z degustacją wina i niesamowitymi pejzażami.

Podnóża góry Montalbano rozciągają się między Prato i Empoli, a są mniej znane odwiedzającym Toskanię. W tych rejonach mieli swoje prywatne wille Medyceusze, a dzisiaj są tutaj produkowane jedne z najlepszych oliwek i czerwonych win w Toskanii.

Podczas wizyty zwiedzimy miejscowość Vinci, gdzie urodził i wychował się Leonardo. Zobaczymy muzeum, które pokazuje wiele maszyn i inwencji, stworzonych na podstawie jego rysunków i wejdziemy na wieżę niegdysiejszego zamku. Możemy również udać się do domu Leonarda w pobliskim Anchiano.

Zatrzymamy się w jednym z lokalnych gospodarstw na wizytę i degustację wina. Odwiedzimy nekropolię tajemniczych Etrusków, którzy wybrali te pagórkowate tereny na swoje miasta.

Pokażę Wam arcydzieło artysty Pontormo i fortecę, czyli rocca di Carmignano. Odkryjemy również piękną miejscowość Artimino, siedzibę willi medycejskiej, a dzisiaj odwiedzaną dla swoich niesamowitych widoków i licznych restauracji.

Dowiecie się o Leonardzie da Vinci, Etruskach, produkcji wina i oliwek i poczujecie smak prawdziwej Toskanii.

Wizytę należy uzgodnić wcześniej aby zarezerwować zwiedzanie winnic. Zależnie od czasu i możliwości, wizyta trwa 8 godzin, wliczając transport i przerwę na obiad.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ LUB ZAREZERWUJ.